PROJEKT ZDRAVJE V VRTCU

Zaključno poročilo projekta ZDRAVJE V VRTCU

DEJAVNOST ČAS ZADOLŽENI

BRALČEK

Družinsko branje. Otroci skupaj s starši preberejo določeno število knjig, ki se razlikuje glede na starost otrok. Po branju otroci likovno poustvarjajo ali obnovijo pravljico oz. odgovarjajo na vprašanja.

Za opravljeno Bralno značko prejmejo otroci priznanje in mapo.

oktober 2023–maj 2024 Monika Virant

TEDEN OTROKA

Osrednja tema letošnjega Tedna otroka je Zakaji in zatoji radovednosti.«

Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Vodi nas k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju znanja. Ko smo radovedni, se »aktiviramo« in začnemo raziskovati tisto, kar nas zanima z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj.

2. 10.–8. 10. 2023

Nastja Kos

Polonca Bartolj

MALI SONČEK

Gibalni/športni program za najmlajše vseh starosti od 2 let dalje:

M   Mali sonček – modri: za otroke od 2. do 3. leta starosti

Z  Mali sonček – zeleni: za otroke od 3. do 4.                   leta starosti

O Mali sonček – oranžni: za otroke od 4. do 5. let starosti

R  Mali sonček – rumeni: za otroke od 5. do 6. let starosti

skozi celo šolsko leto Karmen Lamovšek

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

v  sodelovanju z lokalnimi pridelovalci hrane,  Čebelarsko zvezo Slovenije in Čebelarskimi društvi v občini Mokronog-Trebelno.

17. 11. 2023

Vrtec Mokronog : Petra Pograjc

Trebelno: Urška Leskovšek

NEON

Osnovni cilj programa je krepiti varovalne dejavnike otrok, da bi se znali in zmogli ustrezno odzvati in da bi bili varni pred nasiljem, zlorabo.

oddelka Škratki in Medvedki

Anja Božnar

Maja Ziherl

BRALNI PROJEKT NAŠA MALA KNJIŽNICA

Projekt je namenjen promociji bralne kulture. Otroci bodo spoznali 6 novih knjig in opravili naloge v Ustvarjalniku.

oddelka Škratki, Sovice in Medvedki

Darja Marn

Polonca Bartolj

PASAVČEK

Osnovni namen projekta Pasavček je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo. Slogan projekta je Red je vedno pas pripet.

oddelki Miške, Sovice, Škratki in Metuljčki

Petra Rozman

VARNO S SONCEM

Osrednja aktivnost programa VARNO S SONCEM je seznanjanje predšolskih otrok in šolarjev o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo oz. zmanjšamo.

junij, julij, avgust 2024

Alenka Svenšek

SOBIVANJE

Šola sobivanja združuje projekte iz vseh področij trajnostnega razvoja.

Petra Pograjc

ZDRAVJE V VRTCU

Rdeča nit projekta “Besede imajo moč”.

Projekt temelji na osvajanju zdravih navad, spoznavanju sebe in drugih v različnih okoliščinah, raziskovanju okolice in sebe v njej, preverjanju počutja in odnosa do predmetov, ljudi, narave, kulture.

Suzana Ručman

Sodelujoči:

Janja Brcar

Maja Ziherl

Darja Marn

Petra Pograjc

Urška Klenovšek

MIŠKIN KNJIŽNI NAHRBTNIK

Projekt je namenjen spodbujanju družinskega branja ter uporaba lutke v različnih govornih situacijah.

celo šolsko leto

Janja Brcar

Alenka Svenšek

METULJČKOV KNJIŽNI NAHRBTNIK

Projekt je namenjen spodbujanju družinskega branja.

celo šolsko leto

Petra Rozman