SKUPINA ŽABICE

VZGOJITELJICA: Petra Rozman

POMOČNICA VZGOJITELJICE: Alenka Svenšek in Karmen Lamovšek

Spoznavanje jesenskega sadja

V mesecu septembru in oktobru smo pri Žabicah spoznavali jesensko sadje na različne načine. Najprej smo si ga ogledali, tipali ter tudi okušali. Velikokrat smo si pripravili sadno kašico, ki nam je šla zelo dobro od ust. Šli smo si tudi ogledat hruško in jablano. Iskali smo sličice iz reklam ter jih izrezovali in lepili na našo »sadno košaro«. Za konec pa smo ogledali še lutkovno predstavo »Zelo lačna gosenica« v izvedbi vzgojiteljice.

Gozd jeseni pri Žabicah

Otroci iz skupine Žabice smo že od samega začetka veliko v naravi. V mesecu septembru in oktobru smo se tako spoznavali z letnim časom-jesen. Ob vsakem lepem vremenu smo se odpravili v bližnji gozd, kjer smo si ogledovali jesenska drevesa, plodove, … Tudi gozdni škratek je šel z nami si ogledat gozdne zaklade. Vsi veseli in radovedni  smo na koncu našli nekaj kostanja, želode, žire, listke ter tudi enega malega jurčka, kar nas je res presenetilo. Vsi gibalni izzivi do gozda in v njem nam niso predstavljali veliko težav.  Tako mlajši kot starejši otroci so pogumno opravili pohod za projekt Mali sonček.

Gibalna minutka

Pri Žabicah večkrat na teden med prosto igro potelovadimo z različnimi rekviziti. Sedaj je naš rekvizit postala žoga, ki jo vsakič radi primemo v roke in se z njo poigramo. Mečemo jo v zrak, jo kotalimo po telesu, igralnici, si jo podajamo. Tako mlajši kot starejši otroci zelo radi sodelujemo, da se potem lahko spet mirno igramo naprej.

Obiskal nas je dedek Mraz

V Vrtcu Mokronožci nas je obiskal dedek Mraz. Komaj smo čakali, da nas obišče, saj smo se vse leto trudili in bili zelo pridni. Prinesel nam je veliko daril in nam povedal mnogo zanimivih zgodb. Mi smo mu v zahvalo zapeli pesmi o zimi in dedku Mrazu. Obljubil nam je, da nas drugo leto spet obišče in razveseli.

Miklavž

Tudi  letos je Miklavž obiskal otroke v Vrtcu Mokronožci. Obdaril jih je z veliko lepimi, zanimivimi in poučnimi knjigami, ki jih bodo otroci zagotovo radi prebirali. Prinesel jim je tudi velik pehar suhega sadja. Za šibe, ki jih je priložil zraven, pa so otroci dejali, da jih sploh ne potrebujejo, saj so bili vse leto zelo pridni.

Mleko in mlečni izdelki

V okviru projekta Tradicionalni slovenski zajtrk smo povabili k sodelovanju gospo Matejo iz kmetije Škrjanec. Povabilu se je z veseljem odzvala. Predstavila nam je njihovo kmetijo ter njihove izdelke. Otroci so spoznali, kaj vse lahko naredimo iz mleka, na koncu pa smo poskusili jogurt z različnimi okusi, slastno skuto ter tri različne sire.