Predstavitev skupine ježki

V skupino Ježki so vključeni otroci starostne skupine 1 do 2 leti. Skupina je sestavljena iz 14 otrok, od tega je 8 dečkov in 6 deklic. Večina otrok je to jesen prvič prestopila prag vrtca, le dva pa sta znanca že od spomladi.

Uvajalno obdobje je pri najmlajših najpomembnejši del vrtčevskega leta in vsi smo se zelo trudili, da je potekalo umirjeno, čim bolj sproščeno in nestresno tako za starše kot za otroke. Uvajali smo se počasi, postopoma in v družbi staršev. Kmalu pa so otroci tudi že samostojno stopili čez prag igralnice, kjer je bilo veselja, radosti, prepevanja, igranja vsak dan več in tudi nekaj solzic je še ostalo. Skupaj smo spoznavali našo igralnico, teraso in tudi večnamenski prostor. Spoznavali smo se z novimi igračami, gibalnimi pripomočki, prostori in našo dnevno rutino. Nekaj utrinkov pa si lahko pogledate tudi na fotografijah.

Zapisala: vzgojiteljica Jerneja Rojc