V torek, 21. 2. 2023, je bilo tudi pri nas veselo in norčavo. Priprave na pustno dogajanje so se začele že nekaj dni prej, saj smo spoznavali in izdelovali kurente, pustne maske, peli pustne pesmi, pripravljali okraske. Na pustni torek v vrtcu ni bilo otrok, le kam so šli? Namesto otrok so bile ta dan v vrtcu princeske, čebelice, pikapolonice, tigri, gusarji, filmski junaki in druge maškare, ki pa so se pokazale in predstavile še na pustni modni reviji, ki je potekala v športni dvorani. Vse maškare so požele ogromne aplavze, saj so bile prečudovite. Skupaj smo še zarajali in zaplesali ob veseli glasbi, nato pa smo najstarejši s sabo vzeli zvočnik in odšli še na povorko po bližnji okolici.

Bilo je šaljivo, sladko, plesno, igrivo in glasno, tako da smo med nas nedvomno priklicali pomlad.