Zven kraguljčkov, harmonija praznične glasbe, vonj sladkih dobrot … Vse to je mesec december. Mesec, v katerem si vzamemo čas za svoje najdražje, se z njimi družimo in ustvarjamo nove spomine. Ker si tudi v vrtcu želimo ustvariti posebne spomine in otrokom približati čar prazničnih dni, smo mesec popestrili z dogodki in dejavnostmi, ki bodo v otrocih vzbudili radovednost, veselje in sproščenost.

Z branjem pravljic v čarobnem kotičku, bomo otroke popeljali v literarni svet domišljije, ob zvokih praznične glasbe bodo razvijali plesno ustvarjalnost, na čajanki se bodo družili s svojimi vrstniki in se odpravili v praznični kino. Z Zdravkom, maskoto trgovine Lidl, se bodo otroci udeležili delavnic. Zvoki malih instrumentov in pesmi bodo otroke popeljale v čarobnost glasbene pravljice Rokavička, ki jo bodo pripravile strokovne delavke. Imeli bomo slavnostno kosilo in se razveselili prihoda Dedka Mraza z zvrhanim košem daril.