V ponedeljek, 23. oktobra 2023, smo se otroci, starši in vzgojitelji družili na jesensko-gibalnem popoldnevu. Na začetku srečanja je vodja vrtca ga. Apolonija Kralj Zupančič pozdravila zbrane in poudarila pomen trajnostnega načina življenja za predšolske otroke. Na pobudo staršev smo strokovne delavke pripravile prostor za izmenjavo rabljenih knjig in otroških oblačil. Po podanih navodilih organizatorke srečanja, vzgojiteljice Janje, smo se glede na starost otrok razdelili v tri skupine. V večnamenskem prostoru vrtca so jaslični otroci premagovali gibalne izzive na poligonu. Na igrišču vrtca so se starejši otroci skupaj s starši preizkusili v različnih gibalnih nalogah z jesenskimi plodovi. V športnem parku so najstarejši otroci zarajali in uživali v različnih plesnih ritmih. Po zaključku gibalnih delavnic so se starši in otroci zbrali na vrtčevskem igrišču, kjer smo skupno druženje nadaljevali ob sladkanju s pečenim kostanjem, za kar se zahvaljujemo našemu hišniku Toniju. Kljub pobudi staršev za sejem izmenjave otroških oblačil in knjig tokrat ta žal ni zaživel.