Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da je Vlada RS danes, v četrtek, 28. 1. 2021 sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja v Jugovzhodni Sloveniji, Goriški, Obalno-kraški, Posavski in Zasavski regiji (tako imenovanih »črnih« regijah). Tukaj bodo vrtci še naprej delovali v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo.

Še vedno velja, da starši prinesete potrdilo delodajalcada opravljate delo, ki je nujno za državo in družbo in izjavo, da je otrok zdrav in da zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženo osebo.

Varstvo otrok se lahko izjemoma zagotovi tudi staršem, ki zaradi posebnih okoliščin varstvo nujno potrebujejo in ga pisno utemeljijo v vlogi (Sklep župana 28.1.2021).

Prisotnost svojih otrok za naslednji teden lahko tisti, ki obiskujete vrtec   oddate že v vrtcu, ostali pa lahko prisotnost POTRDITE do petka, 29. 1. 2021, do 11. ure. Obvezno navedite katere dni bo vaš otrok potreboval varstvo ter kdaj ga boste zjutraj pripeljali in popoldne odpeljali domov. Podatke nujno potrebujemo zaradi organizacije dela.

 V »črnih« regijah, v katerih je z odlokom začasno prepovedano zbiranje ljudi v vrtcih in vrtec zagotavlja le nujno varstvo, bodo starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni.

Hvala za razumevanje.

Polona Kralj Zupančič, vodja vrtca