Spoštovani starši!

Vlada RS je danes, 30. 10. 2020, zaradi poslabšanja epidemioloških razmer sprejela odločitev o podaljšanju trenutno veljavnih ukrepov. Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je skladno s pristojnostmi izdala sklep, s katerim je določila, da se, zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb s SARS-CoV-2, jesenske počitnice podaljšajo do 8. 11. 2020.

Tudi vrtci bodo tako prihodnji teden (2. 11. –8. 11. 2020) delovali  omejeno . Na podlagi 5. Koronskega zakona lahko  starši še vedno uveljavljate nadomestilo za varstvo otrok do 12. leta starosti. Če kljub temu ne  morete koristiti varstva otrok, ali kako drugače organizirati varstva zanje in morate nujno v službo, potem pripeljite otroka v vrtec Še vedno velja Sklep župana  Občine Mokronog –Trebelno o določitvi izjeme glede odprtja vrtca z dne 23. 10. 2020,  kjer določa, da potrebujete potrdilo delodajalca, da opravljate  delo, ki je nujno za državo in družbo.  Prav tako morate s sabo prinesti podpisano izjavo, da je otrok zdrav in  da zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženo osebo.

Prisotnost vašega otroka javite vzgojiteljici, ki bo zabeležila tudi prihod in odhod vašega otroka v oz. iz vrtca. Podatke nujno potrebujemo zaradi organizacije dela.

Za čas, ko bodo otroci doma, vrtca ne boste plačali!

O organizaciji vzgojno-izobraževalnega dela v času od 9. 11. 2020 dalje vas bomo obvestili po pridobitvi informacij.

Lep pozdrav z željo, da  ostanemo zdravi.

Polona Kralj Zupančič                                                                                                        Zvonka Kostrevc

vodja vrtca                                                                                                                                  ravnateljica