Vrtec Mokronožci se je pridružil LAS projektu za obuditev podeželja katerega nosilec je Občina Mokronog – Trebelno in je financirano iz evropskih sredstev. V projekt so se vključile vse skupine vrtca tako v Mokronogu kot na Trebelnem.

Cilj projekta je sodelovanje vrtca na lokalni ravni z različnimi društvi, podjetji, posamezniki, ki prispevajo svoj del k povezovanju ljudi in kraja na višji nivo. Vendar zaradi epidemioloških razmer in vseh ukrepov smo bili nekoliko prikrajšani ravno na tem delu. Potrudili smo se v največji možni meri, da otrokom predstavimo preko različnih dejavnosti, obiskov, demonstracij, posnetkov ,… pot od zrna pa vse do nastanka kruha. Tako so otroci spoznali različna žita, jih sejali, opazovali pri rasti, mleli in spoznali njihove produkte od moke, otrobov, zdroba,… Le te so uporabili v različnih dejavnostih in izdelkih, ki krasijo večnamenski prostor vrtca. Končni produkt pa je seveda zadišal iz peči v obliki kruha. Peka kruha je potekala v sodelovanju s Pekarno Mokronog. Da smo se približali tradicionalnemu načinu peke kruha, smo vzgojili tudi svoje droži in spekli čisto pravi droži kruhek. Sodelovali smo s kmetijo Ziherl, kjer so otroci spoznali tradicionalen način pridelave žit in obiskali Mlin Grebenc. V večnamenskem prostoru vrtca je nastala razstava izdelkov in fotografij celotnega projekta, ki si jo je vredno ogledati.