V vrtcu na Trebelnem smo v petek, 18. novembra 2022, obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je letos potekal pod sloganom Zajtrk z mlekom – super dan! Na ta dan smo se pripravljali skozi cel teden. Izvajali smo različne dejavnosti, brali zgodbice, peli pesmice, ustvarjali čebelice, kravice in skodelice iz gline. Šli smo na obisk kmetije Klemenčič, kjer smo si ogledali krave, obiskala pa nas je tudi gospa Mateja, ki nam je predstavila kmetijo Škrjanec in njihove mlečne izdelke.

Ob dnevu slovenske hrane so bile naše mize praznično okrašene in polne zdravih dobrot. Otroci iz skupine Žabice in Medvedki smo si pred zajtrkom ogledali še šolsko prireditev, kjer je nastopil tudi vrtčevski zborček s pesmico Na planincah  luštno biti.

Zelo smo se razveselili obiska ravnateljice, gospe Zvonimire Kostrevc, in župana gospoda Antona Mavra, ki nas je obdaril s prijaznimi besedami in igračami.

Tekom dneva je podjetje Krepko za nas pripravilo še predstavitev kefirja in ugotovili smo, da smo dobro seznanjeni z njegovim nastankom. Na koncu smo se posladkali z njim in sklenili, da je najboljši jagodni.