»Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj …”, temu pa sledi odgovor: “zato …”. In zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme – Zakaji in zatoji radovednosti.«

In kaj se je pod okriljem letošnje teme dogajalo v vrtcu? Zabava, rajanje, uživanje in druženje, saj je to tudi glavni namen Tedna otroka!

Rdeča nit dogajanja v vrtcu v Mokronogu so bili Mokronožci, ki so nas obiskovali ter s prinašanjem pisem napovedali dogajanje posameznih dni. Prvi dan smo dobili pismo z napovedjo delavnic eksperimentov in poskusov kjer se pojavi veliko vprašanj z zakaji in odgovori – mlajši otroci so spoznavali milne mehurčke, v nekaterih skupinah so barvali s kisom in sodo, spet drugi so izdelovali senzorne plastenke in opazovali kaj plava in kaj potone, izdelovali so domači plastelin, vulkan, opazovali mešanje barv ter še mnogo drugih zanimivih stvari. Obiskali so nas tudi gasilci PGD Mokronog, nam predstavili gasilsko vozilo, opremo ter gasilski dom. V večnamenskem prostoru smo si pripravili kino z risanko Mišji razbojnik, odpravili pa smo se tudi na orientacijski pohod po Mokronogu z lovom na skriti zaklad – mlajši otroci pa so zaklad iskali v vrtcu. Teden pa smo zaključili z velikim rajanjem ob glasbi ter poslikavo obraza.