SKUPINA MEDVEDKI

pom. vzgojiteljice: Alenka Svenšek,
pom. vzgojiteljice: Urška Bratkovič

Delavnica VILINSKI KLJUČ

Gospa Alenka Kos je 17. maja 2018 otroke oddelka Sovice, Škratki in Medvedki preko filmčka popeljala v Deželo vilinskega ključa, kjer so doma najlepše pravljice. V prijetnem vzdušju je vodila pogovor o vrednotah ter zaključila s pesmijo. Ob koncu predstavitve je z otroki izdelala še ključ iz gline.

Bodoči prvošolci so obiskali Kekčevo deželo

V četrtek, 31. 5. 2018, so bodoči prvošolci skupin Škratki, Sovice in Medvedki obiskali Kekčevo deželo. Tam so jih pričakali glavni Vandotovi junaki in jim povedali veliko zanimivih stvari o sebi. Kekec jim je zaupal, kako lahko uženejo Bedanca, teta Pehta jim je pokazala kako izdeluje zdravila iz rastlin, Kosobrin pa jim je razkazal svojo imenitno kočo. In Bedanec? No, ta je otroke sicer hotel pregnati, vendar so ga otroci prestrašili z glasnim sovjim skovikanjem. Gozdna pot je vodila tudi skozi mnogo skritih rovov in nevidnih prehodov, zato je bil obisk v tako lepem vremenu res čudovito doživetje. Pri teti Pehti so se še okrepčali s pecivom in zdravilnim čajem, nato pa se polni lepih vtisov in med prepevanjem Kekčevih pesmi vrnili domov.

Stran 1 od 3123