Situacija s koronavirusom je zelo izzivna za celotno družbo, še posebej pa za posameznike, ki so bolj občutljivi in dovzetni za stres. Izkoristite priložnost in sprašujte svoje otroke, kako se počutijo, pogovarjajte se o njihovih občutkih, jih imenujte (najverjetneje je, da čutijo strah zaradi nastale situacije, lahko pa so tudi frustrirani, jezni, ker morajo biti doma, itd.). Če jih je strah, jim zagotovite, da se nimajo ničesar bati, da bo vse v redu.

Pomembno je, da pazite, da jih vi ne strašite preveč in da vi ne delate panike (v smislu vedno si moraš umiti roke, ker je sedaj situacija zelo nevarna, ne smeš se približevati drugim ljudem), ampak jim raje povejte z umirjenim tonom (umij si rokice, danes raje ne bova dajala ljubčkov babici, itd.).

Uživajte čas s svojo družino, izkoristite skupni čas, ki nam ga je nastala situacija podarila.

Preberite si tudi informacije na tej spletni strani:

https://www.nijz.si/sl/kako-se-pogovarjati-z-otroki-o-koronavirusu-sars-cov-2-covid-19

Več informacij sledi v naslednji objavi.

Srečno in zdravo.

Ana Dvoršak, svetovalna delavka